|
Persbericht betreffende Outreach Centrum Leiden |
|
|
|
|
Geschreven door Administrator
|
|
woensdag 14 oktober 2009 |
|
De Verenigde Pinkster- en Evangeliegemeenten in Nederland laat weten geen enkele binding te hebben met het Outreach Centrum in Leiden van Gertjan Agtereek en wil daar ook niet mee in verband worden gebracht. Het is haar ook een raadsel hoe deze kerk geassocieerd wordt met pinkstergemeenten in Nederland.
Deze kerk in Leiden begon in de jaren negentig als Rhema Christengemeenschap. Later werd dat veranderd in Grote Opdracht Gemeente (Internationaal) maar ook de naam Word & Spirit Global Outreach werd wel gebruikt. De kerk heeft een verleden van schandaal na schandaal en opeenstapeling van schulden.
Men probeerde in 2007 met een schone lei te beginnen onder de naam Outreach Center Nederland. Ze zijn nooit in hun naamgeving als Pinksterkerk naar buiten getreden en ook niet aangesloten bij het landelijk verband van de Verenigde Pinkster- en Evangeliegemeenten dat in Nederland een goede reputatie heeft. De VPE laat weten geen enkel verband te hebben met het Outreach Centrum in Leiden en verzoekt de media het oneigenlijke gebruik van Pinksterkerk in relatie tot deze kerk dan ook achterwege te laten.
Peter Sleebos
Algemeen voorzitter
|